Jogi diplomámat a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szereztem meg 2003. júniusában. Az egyetem befejezését követően ügyvédjelöltként dolgoztam Budapesten a Cserteg Ügyvédi Irodában, amely kiemelten társasági jogra és ingatlanjogra szakosodott. 2007-ben sikeres jogi szakvizsgát tettem, így 2007. szeptember 1-jén a Pest Megyei Ügyvédi Kamara tagjaként egyéni ügyvédként kezdtem meg önálló ügyvédi tevékenységemet. A Hóka Ügyvédi Irodát 2010. január 1-jén alapítottam. Tevékenységem ekkor még leginkább a társasági jogra, az ingatlanjogra és a követeléskezelésre terjedt ki. Mivel a munkám során egyre többen kerestek meg különböző családjogi problémákkal, Ügyfeleim ezen jogterületen történő minél hatékonyabb képviselete érdekében 2015-ben családjogi szakjogász végzettséget szereztem az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán.
Családalapításom révén kerültem a Békés megyei kisvárosba, Orosházára, ahol immár a Békés Megyei Ügyvédi Kamara tagjaként folytatom ügyvédi tevékenységemet. Két kisfiú büszke édesanyja vagyok.
Az ügyvédi tevékenység számomra igazi hivatássá vált az elmúlt évek során, amely hatalmas felelősséggel jár ugyan, de pozitív életszemléletemből és maximalizmusomból adódóan igyekszem a hozzám forduló Ügyfelek számára olyan megoldásokat találni, amelyek a jogi lehetőségek keretein belül a lehető legjobb eredményeket hozzák. Fontos számomra, hogy aki hozzám fordul, tisztában legyen a lehetőségeivel az adott ügyben, éppen ezért őszintén elmondom az esélyeket – legyen az akár pozitív, akár negatív -, és csak olyan ügyeket vállalok el, melyekben kellő gondossággal tudom ellátni Ügyfeleim képviseletét.
Irodám megfelelő technikai és informatikai háttérrel rendelkezik, amely lehetővé teszi mind a cégbírósági, mind a peres, mind pedig a peren kívüli (fizetési meghagyásos, felszámolási, végrehajtási) eljárások elektronikus úton történő ellátását.
Célom a hozzám forduló Ügyfelek részére olyan objektív jogi segítség nyújtása, amely nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy saját ügyeiket érintően számukra a lehető legkedvezőbb végeredmény születhessen meg. Azt azonban hangsúlyoznom kell, hogy a problémák megoldásához szükséges végső döntést minden esetben az Ügyfélnek saját magának kell meghoznia, az ügyvédtől csak megfelelő iránymutatást kap ahhoz, hogy ezt a végső döntést minél könnyebben meg tudja hozni. Nem tagadom, hogy peres ügyekben elsődleges célom a peren kívüli megállapodás elősegítése, amely elsősorban a felek jövőbeni egymáshoz való viszonyára lehet jó hatással, de nem szabad elfelejteni azt sem, hogy egy hosszadalmas, akár évekig elhúzódó peres eljárás mekkora plusz anyagi terhet róhat az egymással szemben álló felekre.
Nagyon fontosnak tartom, hogy mielőtt bárki, jogi segítséget is igénylő ügyben bármilyen döntést hozna – akár a magán-, akár az üzleti életét illetően -, még a döntés meghozatala előtt konzultáljon az adott ügyben jártas szakemberekkel annak érdekében, hogy a kellő információk birtokában a legmegnyugtatóbban tudja meghozni döntését, amely nemcsak a saját, de mások jövőbeni életére is kihathat.
Amennyiben Ön a szakterületeim körében felmerülő jogi probléma megoldását keresi, forduljon hozzám bizalommal!
dr. Hóka Anita
ügyvéd